.

Kořist

5. července 2012 v 16:09 | ElČe |  Povídky
No, jedna z mých povídek. Původně jsem vlastně neměla v plánu ji zveřejňovat, ale Zuzi o ni projevila zájem, takže tu je. Ovšem pro klid mé duše přidávám upozornění: v celkem jasných náznacích se v ní vyjadřuji o sexu. Takže každý, kdo nedokáže přijmout sex a sexualitu jako normální součást života, by to radši neměl číst. A možná každý mladší dvanácti let, abych nekazila morální výchovu dětí.
Jestli máte pořád zájem, hezké čtení.
Cítíš je ve svých zádech. Ty lačné pohledy. A víš, co se za nimi skrývá. A kdo. Pro ně jsi kořist, trofej jejich moci. Nevadí ti to. Nikdo to nemůže vidět, ale usmíváš se. Už brzy, velice brzy, si s nimi budeš hrát. Chtějí lovit, tak ať loví. Protože ty chceš být kořist, oběť jejich choutek.

Každý tvůj pohyb je výzva. Nenápadná, většina si jí nevšimla. Ale ti, co už tě dlouho svlékají pohledem, si toho všímají. A každý se pro sebe usmívá. Protože vědí, že mají šanci.

Vážně jsi pořád kořist? Možná jsi lovec ty, protože to ty tvoříš past. A tvé tělo je návnada.

Noc začíná. Dnes dovolíš jednomu z nich, aby se cítil jako lovec, který chytil svou kořist. Budeš před ním na kolenou, roztáhneš před ním nohy. Odevzdáš se jeho vášni. Splynete v jedno. Ale jen protentokrát, jedinkrát. A až měsíc několikrát projde svým životem, budeš tuhle hru hrát znova. S někým jiným ulehneš v temnotě, staneš se jeho obětí.

Mohl bys být lovec. Ten, co získává, kdo vládne a podmaňuje. Ovšem nechceš. Protože ty jsi vítěz tak jako tak, že? Navíc by to bylo snadné.

Všichni si to uvědomujete. Jakou prastarou hru tam hrajete. Jenže přiznat to naplno nemůžete. Ne kvůli písním, které se o vás budou zpívat, až se rozplynete v prach. Ne kvůli dětem, které přijdou. Jen těm, kdo tuto hru hrají též, můžete přiznat to, co cítíte hluboko ve svém srdci, duši.

Jen těm, kdo ví, jak snadno se z lovce stává kořist a z kořisti lovec. Kde oběť a vítěz nejdou rozlišit. Kde vyhrávají dva a prohrávají ti, co nehrají.

Procházíš mezi nimi, volíš si svého lovce. Pořád váháš, dnes je posvátná noc, dnes musíš vybrat toho správného. Tvé oči je vyzývají, avšak pokaždé uhneš dřív, než výzvu přijmou. Čekáš na pohled skutečného lovce, který ti nedovolí změnit role. Pro tuto noc hrajete o vše a nejvíc ty. Dnes vyhraješ, pokud vybereš krále mezi lovci. A pak, kdy už si říkáš, že zde takového lovce nenajdeš, tě spoutávají jedny oči.

A tentokrát neuhýbáš, kořist zvolila svého lovce. Krále, pro nějž je oběť, a přesto bůh. Vyzýváš ho, ať loví, jestli má odvahu. Ve tvých žilách se rozproudil oheň, když se s vědoucím úsměvem vydělil z davu a začal lovit. Tato noc bude víc, než kdy která byla. Prastaré splynutí na nejstarším loži světa, pod oblohou v trávě u zrcadla času.

Protože tenhle lovec je král. A oběť je bůh. V jedinou noc roku, kdy se trhá předivo reality, hrajete hru, kde poražený vyhrává. A zatímco vy spolu splýváte v moři vášně a rozkoše, začíná nový příběh. Příběh, kde přijdou jiní. Hráči, kteří vědí, jak snadno se z kořisti stává lovec a z lovce kořist.

Písně o mrtvých se nesou tmou. Světlo ohňů, světlo hvězd splývá v jedno. Vánek se prohání v prastarých korunách. Voda se stříbřitě vlní, odráží plynutí času. A lovec ulovil svou kořist.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Valkorn Valkorn | 9. července 2012 v 19:29 | Reagovat

klub Hrdly by mohl vyprávět :-D

2 ElČe ElČe | 10. července 2012 v 7:18 | Reagovat

[1]: Eh, kdože by mohl vyprávět?

3 Valkorn Valkorn | 11. července 2012 v 16:02 | Reagovat

[2]: áále nic takovej podnik

4 ElČe ElČe | 13. července 2012 v 17:09 | Reagovat

[3]: Chápu 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama