.

Bitvy o Divočinu VIII - Dračí doupě

9. dubna 2012 v 19:07 | Epifairos |  Bitvy a LARPy
WAAAGHH bando!!! Mám tu další raport z bitevního pole - tentokrát z pro mě poněkud nezvyklého skřetího pohledu.


Bitvy o Divočinu jsou LARPovou fantasy bitvou s ŠATRHovým (tj. "realistickým") bojovým systémem odehrávající se už osmým rokem poblíž města (nebo vesnice) Koštice nad Ohří. Letos byla tedy přesunuta o pár kilometrů výše na zalesněný vršek nad obcí Libčeves - nejspíš i proto byla účast o něco menší a svou roli na tom pravděpodobně sehrálo i prapodivné počasí (nepřišla jen bouřka a kroupy, jinak se prostřídaly snad všechny druhy včetně sněhové vánice - starým harcovníkům jako jsme my tedy rozhodně nevadilo - spíše naopak dotvářelo atmosféru). Sice jsem tu letos byl poprvé, ale i přesto si jsem celkem jistý, že změna místa konání bitvě jen prospěla.
Ač byla naše "horda" co do počtu druhou nejslabší armádou s pravděpodobně nejlehčí výzbrojí, bojové schopnosti a především morálka tyto nevýhody bohatě vynahrazovaly. Takhle zvrácené a nechutné skřety jsem doposud ještě nepotkal - prostě nádhera - partička přesně pro mě Smějící seS vyplazeným jazykem. Roleplay byl úžasný a i v okamžiku, kdy se tři zbylé armády spojily proti nám, zaznívaly spíše hlášky typu: "Aspoň bude pro každýho víc," než že bysme si zoufali. Ono obecně - tihle skřeti pozvedli význam termínu "bojová morálka" na mě dosud nevídanou úroveň Usmívající se - aspoň je vidět, že ve hrách její význam nijak nepřehánějí, jinak bychom navzdory všem faktorům hrajícím v náš neprospěch a absenci jakékoli taktiky nedosáhli tolika vítězných bojů a nakonec i - myslím oprávněně - toho konečného. Škoda jen "kopření", kdy museli organizátoři nějak vyřešit nepoměr vzniklý spojením tří armád. Zda byla nízká účast nevýhodou či špíše přínosem nevím (možná od každého) - problém představovala především nevyrovnanost stran - především paladinů bylo až příliš málo...než abychom si jejich zabíjení jaksepatří užili...AAARGHHH!!!

Fotky naleznete zde:

(ještě tedy nejsou všechny. Pokud byste mě pod skřetím make-upem nepoznali, mám na sobě světlou kožešinu, přes ramena hnědou maskovačku a jsem ten bez masky - my s Herkem nejsme specializovaní skřeti narozdíl od většiny borců z téhle kompanie.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mitchiko Mitchiko | 10. dubna 2012 v 11:46 | Reagovat

Jak to popisuješ, tak jste tam měli skutečně o zábavu postaráno :D
Na fotkách jsem tě (dokonce i Soňa) poznala hned napoprvé... Ale nasadilo mi to brouka do hlavy - celou hodinu jsem musela přemýšlet, jestli tam náhodou někoho z těch lidí neznám... O přestávce se to vyřešilo - doprohlédla jsem si fotky a myslím, že s jednou skupinkou jsem byla na Arpenu - rebelové, zařídila jsem jim tam jako dryáda ubytování v Lesní osadě :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama