.

Prosinec 2010

Před smrtí

30. prosince 2010 v 15:01 | ElČe |  Povídky
Jedna věc, kterou jsem napsala už před nějakou dobou. A taky byly asi dvě v noci, nemohla jsem spát, tak jsem něco sepsala. Ale snad se bude líbit, je o tom, o čem si můžou tak nějak povídat dva vězni, když mají na druhý den zemřít.


Jen malá kapka světla-Postavy

28. prosince 2010 v 22:53 | Valky |  Ondřej Patrovský

POSTAVY

Jelikož jsem se moc nedostal k popisování postav.Takže tady ode mne máte menší úvod do minulosti a vzhledu postav.

Prasečí chřipka ve Francii

26. prosince 2010 v 19:10 | Valky |  Videa
Ze strachu z prasečí chřipky udělalo francouzské ministerstvo zdravotnictví krajní opatření.Místo léku Tamiflu a očkování proti chřipce začnou po francouzských vesnicích a městech chodit tzv. kontroloři.
Kontrolor bude mít jediný úkol:
OČISTIT FRANCOUZSKÉ LIDSTVO OD CHŘIPKOVÝCH VIRŮ A BACILŮ.


Jen malá kapka světla - Poušť

26. prosince 2010 v 12:20 | Valky |  Ondřej Patrovský
"Tenkrát toho na mne bylo moc. Snažila jsem se zachránit svého milého, ale místo toho jsem ztratila svého nejbližšího přítele. Nevím co mám dělat a nevím kam mám jít. Jediní, kdo se mnou ještě drží, jsou ti dva zlodějíčci z gildy a ten podivný vězeň Zayne. Jak mu můžu věřit? Ach, budu se muset dát do kupy.
Nic mě v Tuberkutu nedrží. Vše, na čem mi záleželo, je pryč. Odjíždím do Valorianu a do Goru hoodně dlouho nestrčím nos... ubohý Colin... Karl pro nás zemřel. Mason zaplatí za všechno... přísahám, že Colin a Karl budou pomstěni!! Mason pozná chuť mojí pomsty!...

Vánoce

24. prosince 2010 v 15:20 | ElČe |  Oslavy a svátky :)
Už zase přišli Vánoce, asi nejoblíbenější svátky roku (přinejmenším u dětí). Mám tu přání pro všechny návštěvníky (kdyby měl někdo zájem, může si ho vypůjčit, stačí vhodně změnit poslední verš):

Hvězdy na nebi,
Vánoce krásné,
štěstí na Nový rok,
radost po celý rok,
to je přání pro vás.

A taky jsem vytvořila krátkou povídku. Je to myšleno spíš jako sranda, doufám, že se bude líbit. 

Vánoční povídka aneb proč u nás nosí dárky Ježíšek a jednom velkém omylu

Shledání

24. prosince 2010 v 10:03 | Zuzka Richterová |  Příběh o Ténaev
Tohle je taková zkouška... Měl by to být delší příběh, částečně psaný prózou, částečně ve verších... Nevím, jak to s ním bude dál, mám zatím dvě první kapitolky... Tak... Tady je ta první:) Upozornění - z toho začátku můžete dostat cukrovku, pak už je to v pohodě...:) Ale ten druhej díl je lepší...XD

Vánoce jsou tady!!!

24. prosince 2010 v 10:00 | pan. Remsa |  Patrik Remsa

Vánoční citáty aneb Není to tak hrozné, jak se může zdát

"Vánoce jsou doba, kdy kupujeme dárky letošního roku za peníze roku příštího."Jste z vánočních svátků na nervy? Máte pocit, že horší období v roce neexistuje? Nebo naopak Vánoce milujete a těšíte se na ně po celý zbytek roku? Ať už patříte do té či té skupiny, veselé vánoční citáty jsou tu právě pro vás!

Orochimarovy zápisky č.5

24. prosince 2010 v 9:38 | Valky |  Naruto
Dneska Orochimaru zkusí poprvé oslavit své vánoční svátky.Jako pomocníka si k sobě vezme Kabuta a Sasukeho.Podaří se jim naladit tu správnou vánoční atmosféru?Berte to jako malý vánoční dárek ode mne :-)

Jen malá kapka světla-Útěk

22. prosince 2010 v 22:57 | Valky |  Ondřej Patrovský
"Typická vlastnost pro člověka je zrada. Proč zrada? Obvykle zrádce bývá ten, který je loajální jen k jedné věci a nedokáže svůj závazek přislíbit druhé. Věci? Jaké věci? Většinou penězům. V mém případě však zrada byla zcela nečekaná. V jednu chvíli jsem byl jeden z nejnebezpečnějších zabijáků na tomto světě. O pár hodin později jsem vězeň v tmavém, vlhkém vězení a jedinou společnost mi dělají jedině krysy a výslechový kat, který se (musím přiznat) ve svém řemesle opravdu vyzná. Jak k tomuhle mohlo dojít se ptáte? Odpověď je velice prostá. Zrada. Jak se tedy máme bránit proti zradě? Vírou. Za těch pár let, co tu v téhle díře trčím jsem nepřestal věřit, že je tu byť jen malá kapka světla naděje. A víte co? Ona přišla."

Facebooooook

21. prosince 2010 v 19:04 | Soňa |  Videa
Geniální video :D
Líbí se?


Jen malá kapka světla-Žumpa

19. prosince 2010 v 22:55 | Valky |  Ondřej Patrovský
"V Goru jsme nikdy neměli o bezpráví nouze. Gorský král Paraval III. Krutý se dostal k moci a všechny, kdo mu vzdorovali dal uvrhnout do Žumpy - vězení, z něhož není úniku. Tento osud potkal i mého manžela Colina Brachomora, cechmistra zdejší zlodějské gildy, která vedla odpor proti Paravalovi. Po třech dnech od této události jsem se rozhodla svého choťe zachránit s pomocí Karla, zástupce Colina a celé gildy. Kdybych věděla, že tato záchrana je jen začátek celého dobrodružství, tak bych... nevím co bych dělala... každopádně se jmenuji Marta a toto je moje... cesta k lepšímu životu"

Dokument o tom, proč je Santa mrtvej

19. prosince 2010 v 19:44 | Soňa |  Aktuálky
Fakta jsou následující:
Na světě je asi dvě miliardy dětí (osoby mladší 18 let). Protože Santa nenavštěvuje děti Muslimů, Hindů, Židů a Buddihstů, snižuje to počet navštívených na 15%, čili asi 378 miliónu (podle Úřadu pro Populaci). Průměrná hodnota 3.5 domácnosti na dítě znamená 108 miliónů domů, přičemž předpokládáme exenci alespoň jednoho hodného dítěte v každém. Santa pracuje o Vánocích zhruba 31 hodin, díky ruzným časovým zónám. Předpokládejme, že cestuje na západ (což je logické). Celkově to znamená 967.7 návštěv za sekundu. To znamena, že pro každý Křestaňský dům s hodným dítětem má Santa asi 1/1000 sekundy na zaparkování saní, vysednutí, sestup krbovým komínem, naplnění ponožek, snězení občerstvení, které pro něj bylo připraveno, výstup komínem, nasednutí do sani a přesun k dalšímu domu. Když předpokládáme, že těchto 108 milionů domů je rovnoměrně rozloženo okolo Země (což není pravda, ale postačí to pro naše výpočty) znamená to 0.78 mil mezi dvěma domy, celkově 75.5 miliónů mil, nepočítaje přestávky na umyti a odpočinek. To znamená, že Santovy saně se pohybují rychlostí 650 mil za sekundu --- 3000 krát rychlost zvuku. Pro srovnání, nejrychlejší dopravni prostředek vyrobený člověkem, vesmírna sonda Odysseus, se pohybuje směšnou rychlostí 27.4 mil za sekundu a běžný sob dokáže bežet maximálně rychlostí 15 mil za hodinu. Náklad saní je další zajímavý element. Za předpokladu, že každé dítě nedostane dárek větší než středně velká stavebnice Lego (asi jeden kilogram), pak saně vezou 108 tisíc tun, nepočítaje v to váhu samotného Santy. Na zemi utáhne běžný sob ne více než 150 kilogramů. I když zaručíme že "letající" sob unese desetinásobek normalního nákladu, let by nebyl možny s osmi, dokonce ani s devíti soby. Santa by jich potreboval 72 tisíc. To zvyšuje hmotnost (bez váhy saní) o dalších 21600 tun. Celkově se dostavame na 130 tisic tun, což je zhruba dvojnásobek váhy Královny Alžběty (lodi, ne vládkyně). 130 tisíc tun, cestujících rychlosti 650 mil za sekundu vytvaří obrovský vzdušný odpor --- zahřívalo by to povrch sobů a saní stejným způsobem jako raketoplán vstupující do atmosféry. Vedoucí pár sobu by absorboval 14.3 quintilionu joulu každý. Krátce řečeno, téměř okamžitě by shořeli, vystavujíc tak náporu pár za nimi a tvoříc mohutnou zvukovou explozi. Celý zápřah sobu by se tak odpařil během 4.26 tisíciny sekundy, neboli během Santovy návštěvy v pátém domě. Ale i kdyby toho nebylo dost. Saně akcelerují z 0 na 650 mil za sekundu během 0.001 sekundy. Přetížení odpovídá asi 17500 G. 125 kilogramů těžký Santa (a to by vypadal ještě celkem hubený) by byl přitlačen na sedadlo saní váhou 2187500 kilogramů, okamžitě drticích jeho kosti a orgány a to by ho změnilo na třesoucí se skvrnu růžového rosolu.
Proto, jestliže Santa Claus existoval, je teď mrtvý. Smutné, ale pravdivé.

Vááánoce, Vááánoce... :D

Heavy heavy METAL

19. prosince 2010 v 17:30 | Epifairos |  Povídky
aneb dějiny podle metalu...
Slepice, nebo vejce? Metal!
Je to v první řadě psychárna, takže na historickou nerealističnost nehleďte, na druhou stranu je důležité znát události, na něž se odkazuji. Jestli to bude číst někdo věřící tak se omlouvám ;-). METAL! \m/

Děti s cedulkou

17. prosince 2010 v 19:34 | Soňa |  Recenze
Tak zase po čase házim malou recenzi... Jako vždy si ji přečte jen jeden člověk a to je..... (chvilka napětí).... nikdo.

Jen malá kapka světla-Prolog

16. prosince 2010 v 17:38 | Valky |  Ondřej Patrovský
"V Tyconteroze vždycky byla mlha. Hustá. Znepokojivá. Neobvyklá... mlha. Ne ta mlha co vídáte když je časně ráno a je velká zima, tohle byla mlha plná štiplavého dýmu z hořících budov a těl. Hrozivá a černá mlha protkaná probíhajícími boji.
Válka s Gorem již trvala 5 let a za tu dobu jsme ztratili mnohé a mnoho než jsme si dokázali představit. Jsem Zayne Carrick, bývalý elitní stínový běžec Derionského království a toto je můj příběh."

...a stačilo jen 45 minut!

13. prosince 2010 v 20:25 | Zuzka a Soňa |  Perličky
Všechny hlášky, které najdete níže, mohou vážně poškodit Váš mozek. Proto u tohoto dílka nejezte, nepijte a neseďte na ničem příliš vratkém. Upozorňuji, že tohle všechno se stačilo udát na jedné hodině angličtiny! :D Příjemný počteníčko... x)


Něco připravuji

13. prosince 2010 v 20:21 | pan. Remsa
nic vím ještě nebudu říkat, z obrázku asi to pochopíte!
1tohle screen jsou z Gobalu 

Pohádka

13. prosince 2010 v 19:55 | Zuzka (přepisuje Soňa xP) |  Povídky
Tak... Poprvé za školní rok vítám inormatiku... Na tu se zarach nevztahuje...XD Tohle je moje dnešní slohovka z Čj. Vypavuje to o princovi, který byl obětí pohádek...

Zarach... Zase...

12. prosince 2010 v 14:07 | Zuzka Richterová |  Zuzka Richterová
Hm... Zase škola, zase zarach... do odvolání už pár dní... akorát se mi povedlo ukecat mamku, aby mě na chvíli pustila k pc...
          Zuzka.

Květy růží

10. prosince 2010 v 19:31 | Epifairos |  Povídky
Válka je jejich uměním, křik umírajících poezií, meče hudebními nástroji, jejich řinčení hudbou a bitva koncertem. Hrdí, chladnokrevní a bez lítosti - od svých nepřátel také žádnou neočekávají - tak takoví jsou temní elfové jak je znám ze série Spellforce, jíž jsem se při psaní inspiroval. Díky ní a jistému Draconu Craigovi Un'Shallachovi, který se stal předlohou pro jednu z hlavních postav, jsou tak temní elfové jedinou z temných ras, která má můj respekt a uznání. Zároveň jsem si na příběhu chtěl vyzkoušet dva opačné pohledy z první osoby. Jestli se mi to povedlo a zda to příběh nepříjemně nekouskuje už nechávám na posouzení vám. Ještě dodám, že původní nápad vznikl už asi před rokem po shlédnutí série videí z Lineage II a k námětu jsem se vrátil nedávno díky hře Aion, kde mě poprvé napadlo, že temnota se nemusí automaticky rovnat zlu - pod vlivem těchto myšlenek jsem poupravil vyznění příběhu tak, aby hrálo spíše ve prospěch temných elfů a opět jsem se trošku neplánovaně rozepsal.
pozn. oddělené delší úseky textu, zvýrazněné kurzívou jsou události, na něž vzpomínají hlavní postavy. V závěru je kurzíva vyhrazena Illerinovi a minulosti, zatímco obyčejný text Craignonovi a přítomnosti

Orochimarovi zápisky č.4

9. prosince 2010 v 22:05 | Valky |  Naruto
Dneska jsem s Kabutovou pomocí sestrojil dimenzionární stroj.Sasuke bohužel nevěří.
Konečně se můžu pomstít Narutovi za Kosťu.S Kabutem a Sasukem se vrátím do minulosti a zachráníme Kosťu...

Volavka II.-kapitola6. -Společníci

5. prosince 2010 v 16:00 | Zuzka Richterová |  Volavka
A bude hůř...

Volavka II.-kapitola5. -Prachovec a Tsuyoshi

3. prosince 2010 v 16:00 | Zuzka Richterová |  Volavka
Varování: pokud se ve jménech nevyznáte už teď, bojte se. Od tohoto dílu přibývají další...

ETNIKA-Metalisti

2. prosince 2010 v 21:27 | Valky a Necyklopedie |  Ondřej Patrovský

Ano je to tu.Zřejmě jste to již čekali.Je tu Toulava Etnika a METALISTI!Jedna z největších rasových komunit je zde pod lupou.Pojďme se na ni blíž podívat.

Básnička

2. prosince 2010 v 19:44 | pan. Remsa |  Básničky:)
Tahle Básnička není moje práce, nebo nejsem schopen psát básničky. Snad se bude líbit jak mně.

Panna jenom snoubená
najednou se zarděla;
svědomí ji přece tlačí
šeptá cosi setře mladší.
Sestřička od večeře
vyšla rychle za dvéře:
"Na věky se, Tomane,
milá s tebou rozstane,
jinému se dostane.
Najezdil jsi se k nám dosti,
dnes tu máme bližší hosti,
hledej sobě jinde štěstí"

Můžeš chodit

2. prosince 2010 v 16:53 | Neiko |  Povídky
Jsem nemocná, takže mi hrabe.  Je to kýč (a ještě hodně hloupej), ale berte prosím na vědomí, že mě jako člověka těžce postiženého chřipkou třetího stupně zajímá jen to, kde má kapesníky, počítač a horký čaj. Tohle mě napadlo asi ve tři ráno, kdy jsem si asi vysmrkala mozek, takže opravdu neřešte jakékoliv chyby. No, hodně zábavy.

Volavka II.-kapitola4. - Nolův lid

2. prosince 2010 v 12:08 | Zuzka Mitchiko Richterová |  Volavka
No... Tak jsem se zase jednou dokopala k napsání dalšího dílku... :)

Problémy s písmem

1. prosince 2010 v 12:54 | Zuzka Mitchiko Richterová |  Blog
Ahoj, jenom ještě trošku ke vzhledu. Bylo tu pár stížností na červené písmo... Mám to předělat?