.

Volavka- kapitola 11- Michiko

5. května 2010 v 8:00 | Zuzka Richterová |  Volavka
Tomoko se skrz provizorní tkalcovský stav zašklebila na Tristana. Na oplátku se on na ni zakřenil. Tristan se sice snažil, ale s jehlou mu to moc nešlo. Přeci jen- to byla spíš práce pro ženy a Tristan šít neuměl. Ukázal Tomoko svůj výtvor. Tomoko se začala hekticky smát. Tristan se na oplátku tvářil naoko ublíženě. Pár metrů od nich(dejme tomu že takových dvacet) se zvedla od ohně Satsuki a vydala se k nim:
"Přicházím o něco?" zeptala se zvědavě. Tomoko jí ukázala Tristanův výtvor. 
"Co to...?" smála se Satsuki. Zůstala s nimi a ukazovala Tristanovi, co má dělat. Tristan ji sledoval a učil se, ačkoli by byl mnohem raději s kluky u ohně.  Ale kluci šít uměli- ne tak mistrně jako děvčata, ale uměli. Všichni byli vycvičeni  k přežití mimo domov, i když je tak, aby se jim nestalo nic opravdu zlého- například aby si nevlezli na noc do jeskyně k medvědovi. Tomoko je nechala osamotě a šla zaujmout místo, které se uvolnilo po Satsuki. Vzala si mističku a nabrala z kotlíku nad ohněm polévku. Teprve v té chvíli si jí kluci všimli. Ustali v hovoru a otočili se k ní. 
Nobu, Kameon, Daisuke, Shin, Tomoko a Satsuki. Družina princezny Michiko. Kdysi... Teď pouze vyhnanci vlastní země...
"Jak to Tristanovi jde? zeptal se Daisuke.
Tomoko se usadila na kožešinu.
"Snaží se." zazubila se a pustila se do jídla. Když polkla, řekla ještě:, "musím přiznat, že ten jejich vzhled oblečení je zajímavý."
"Jo a vypadá divně." Odvětil Nobu.
Ostatní se dali do smíchu. Volavka se zvedla z jedné z kožešin a přešla k Tomoko. Tomoko uhnula pohledem a tiše zašeptala:
"Michiko..." Nálada v jeskyni okamžitě klesna k bodu mrazu.
"Michiko je zrádkyně vlastního lidu!" Zahromoval Kameon a ostatní kluci ho podporovali souhlasným přikyvováním. 
"Ona za to nemůže. Je očarovaná...!" řekla Tomoko rozhodně.
"JAK TO MŮŽEŠ VĚDĚT!" vykřikl Udo a rozčileně vyskočil na nohy. Tomoko se podívala na volavku. Ta neznatelně přikývla. Kromě Tomoko si toho všiml pouze Daisuke. U ohně se posadili i Tristan a Satsuki. 
"Ona..." začala Tomoko váhavě,: "Mi to řekla. Celou dobu tu s námi byla, ale nemohla najít způsob, jak nám to sdělit."
"Tím chceš říct, že tohle je Michiko?" zeptal se Shin a kývl hlavou směrem k volavce. Volavka přikývla! Jak to...? Z venku k nim dolehly hlasy a dusot desítek koní. Určitě měli mocné čaroděje, jinak by jich neprojelo tolik... Kouř! Byl vidět kouř! Našli je! Ale jato že až teď? Vypadalo to, jako by jméno bylo... Spínač?
"To je Michiko! Utíkejte!" vykřikl Kameon.  Všichni nechali toho co dělali a rozeběhli se na druhou stranu. Tomoko počkala až vyběhnou ven a kouzlem nechala místnost venku se zbořit. Byla sice zima, dokonce pod nulou, ale nebyl sníh... Tomoko s otočila a chtěla vyrazit za ostatními... Jeden z drobných kamínků se odrazil... Ucítila tupou bolest na temeni... A pak jen vnímala že padá a padá... A dopadla...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co říkáš na Volavku?

Je supr! 41.7% (15)
jo, je to relativně čitelný. 16.7% (6)
nevím,moc mě tohle téma nezajímá. 22.2% (8)
nic moc 19.4% (7)

Komentáře

1 Tomáš Veverka Tomáš Veverka | E-mail | 5. května 2010 v 19:03 | Reagovat

dobrý :-)

2 Zuzka Richterová Zuzka Richterová | 6. května 2010 v 6:49 | Reagovat

Jéééé! Ahooooj! Já se bála, že ten dopis nedojde!XD Se už od včerejška třesu nedočkavostí, jestli odpovíš :D  Jak se máš?

3 Zuzka Richterová Zuzka Richterová | 6. května 2010 v 6:51 | Reagovat

A moc se omlouvám, že jsem ti nedala e-mail, ale já ho tak nějak víceméně nekontroluju(taky ho z party na mě má snad  jedna blogmasterka tady...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama