.

Září 2008

Fotosoutěž- Moje hradba, můj svět

28. září 2008 v 20:34 | Zuzka Richterová
Pozor! Změna. Všichni účastníci si to prosím přečtěte! Děkuji

Kecatelna( fórum)

21. září 2008 v 18:37 | Zuzka Richterová
Zde si můžete dávat reklamy, říkat co byste sem chtěli přidat, co je tu podle vás špatně, nebo si jen tak psát. Prosím, nepište zde sprostě. Dík:-) .

Online 9!

20. září 2008 v 21:31 | Zuzka Richterová
Je to tak! Teď mám online 9! Né,nelžu. Sama jsem valila bulvy na monitor, jestli nelže, ale viděl to i Radek, se kterým si píšu na icq, tak to asi bude pravda! Prosím, kdo je teď online,ať se přihlásí v komentáři. Děkuji. Zuzka Richterová. Jo já jsem jedna z těch online, takže těch 8. Prosím.

Patrik odchází

20. září 2008 v 21:10 | Zuzka Richterová
Patrik odchází.
Důvod: Nesnáší pravěk a chce sem i přes to že má celý blog o the sims dávat sims. Navíc sem dal pěkně sprostej článek, což mi fakt vadí.
Jinak, nebojte. jestli sem budu dávat kroniku naší party, tak se tam bude Patrik objevovat i v budoucnu jako člen naší party :-) . Tak zatím Ahoj.

5. díl- Vlci

20. září 2008 v 20:55 | Zuzka Richterová
"Vlci! U vesnice jsou vlci!" Volal Zlatý Drak. Bílá Orlice vyšla ze své chatky.
"Cože? Vlci? Tak je nech. Já chci spát (nějak podobně by se asi zachovala moje mamkaXD)." řekla rozespale a chtěla se vrátit do své chatky, když v tom si uvědomila, co Zlatý Drak říkal. Mezitím, co se od chatky začala vracet ke Zlatému Drakovi, vyšel ze své chatky i náčelník a spousta dalších bojovníků. "Kde jsi je viděl," ptala se už poloprobuzená Bílá Orlice.
" Na straně kde zapadá slunce." Odpověděl Zlatý Drak. "Byla tam celá smečka."
" Tak na ně!" Zvolal bezhlavě Bílý Lev a vrhl se na západ.
"Co to děláte!" Volala na ně Bílá orlice. Ale marně. Nikdo ji neposlouchal. Vlci nikdy nemohou napadnout vesnici jen z jedné strany. Alespoň ne ti z okolí řeky. Vždycky se rozdělí. Zlatý Drak tam zůstal. Nebo lépe řečeno, tam zůstat musel, protože ho někdo nechtíc shodil a ostatní ho podupali, takže mu teď Bílá Orlice omotávala kouskem kožešiny zlomenou nohu. Vlastně mu dělala dlahu. A bolelo ho to.
"Au! Bílá Orlice!Nemůžeš dávat větší AU! pozor?"
" Promiň! Jsem duchem jinde. Ti vlci tu jsou nejen na zapadající straně, ale i jinde. Ne, tihle nejsou hloupí." Odpověděla mu Bílá Orlice a v hlase se jí zrcadlil vystrašený výraz obličeje.
"Jak to víš? A proč jsi jim to neřekla?" Zasypával ji svými otázkami Zlatý drak.
"Já jim to říkala. A vím to, protože mi to říkala moje babička. Ta byla šamanka, stejně jako já." "Musíme ochránit celou vesnici!"
"Ty ne! Ty musíš zůstat v klidu!"

Mezi tím, na západní straně vesnice, bojují Hakiani s odlákávací smečkou vlků.
"Náčelníku! Už jich ubývá, ale Černý Lišák Je těžce raněn. Něco mi tu nesedí..." Volal na Bílého Lva Purpurový Bizon
"Já vím. Musíme do vesnice. Ty a Romilian odneste Černého Lišáka. A vezměte s sebou i Kopajícího Koně!" Řekl neklidným hlasem Bílý Lev. "Na co čekáš! Běž!" Když tu se za Bílým Lvem vynořil král vlků a...

Pokračování příště.

proč ...??

17. září 2008 v 21:18 | © Piri.13
proč si..vymazal ten článek
tak že lidi se nic nedozví ty jsi vážne blba nebo příčtě nic nebudeš mazat jelsi něco nápíšu tak ne jesli tam bude sims mě je to up** víš ten blog je hroznej když mě neco vymažet muj článek ne končím ale jsem na sranej už to nedělej za to budu tam dávat sims máš to !!!

4. díl- Topím se!

15. září 2008 v 21:36 | Zuzka Richterová
O týden později...
... Je pozdní jaro a voda, která stéká z hor je ledová a svěží. . Osada Hakie toho využívá a koupe se. Chudáci ti, kteří jsou vzadu. Ta voda je úplně černá. No taky co by jste chtěli. Když se myje tak velký kmen, který se navíc nemyl celé 4 měsíce... Bílý Lev to miluje. Po dlouhé a chladné zimě, kdy všichni tak zapáchali, se ve vesnici dýchá mnohem líp. Malé děti přestali brečet. Z lesa se vynořila veverka. poskakovala a poskakovala, dokud si nevšimla malých dětí, které se jí pokusily chytit.
" A mám tě." Stačila říct malá Beruška, která se pokusila veverku chytit. Ale marně. Veverka uskočila. Beruška si ani nestihla všimnout, kam to skáče. Šplouch!
" Pomoc! Já se topím!" Volala vyděšeně. Dospělí se smáli. Řeka byla mělká po pás. A prudká? To taky ne. Beruška plavala tak dobře, jako se vyznal kozel v zahradničení. Nebo spíš neplavala tak jako kozel nezahradničil. Zlatý Drak ji chytnul.
" Pojď, odnesu tě k mamince." Vzal Berušku na ramena a dobrodil se s ní až k Silaně, její matce. "Děkuji ti za to, že jsi mi donesl mojí dcerku. Kde jsi jí našel?"
"Topila se v řece". Přesněji řečeno v té řece seděla a křičela, že se topí." Beruška během tohoto rozhovoru začala dostávat barvu jako opravdová beruška. Byla noc. Všichni spali. Noční klid rušilo jen houkání sovy...
... Když tu najednou se v lese nedaleko osady něco pohnulo. Byli to...
Pokračování příště.

Rozhovor s Radkem Bachtíkem

15. září 2008 v 21:04 | Zuzka Richterová
20:53] 393919855: Ahoj, Rudku. 1. otázka: Líbí se ti Orin a Osada Hakie? Co víc?
[20:54] radek.: Orin
[20:55] 393919855: Ta se líbí víc i Soně. 2) Kterýčlánek se ti nejvíc líbí?
[20:56] radek.: Orin 2- Věštba
[20:57] 393919855: Který nejmíň?
[20:58] radek.: žádný
[20:58] 393919855: Baví tě dějepis?
[20:58] radek.: Ne !
[20:59] 393919855: Co by jsi na blogu změnil?
[21:00] radek.: heslo
[21:01] 393919855: Ale né v nastavení.
[21:01] 393919855: Ve vzhledu.
[21:02] radek.: ve vzhledu bych dal jinou barvu odkazů ( třeba to přidat komentář) to je takový hodně světlí a ty ankety taky
[21:02] 393919855: Aha. Tak čaw.
[21:03] radek.: ty už deš???
[21:03] 393919855: Konec rozhovoru ty...
[21:03] radek.: jo ahaa
[21:04] 393919855: tak ahoj.
[21:04] radek.: ahoj

Přidání statistiky návštěvnosti ( počítadla )

15. září 2008 v 20:45 | R@dek
Ahoj Všichni:-)


Tak dnes, když jsem se vrátil z venku, tak jsem se kouknul na tento nový blog a přečetl jsem si první článek a hlasoval jsem u něj a napsal komentář, a budu číst další velice zajímavé příběhy...Ale i u tohoto blogu jsem jako vždy musel přidat počítadlo návštěvnosti, protože jsem tady " asi jediný", který to umí. A ještě tento blog zaregistruju na různých známých vyhledávačích jako je třeba google, seznam atd..., aby se nám zvýšila návštěvnost:-)A další věc, aby tady byla velká návštěvnost je to, aby jsme sem dávali často nové články, tím sem budou lidi chodit častěji, tak snad se nám bude dařit, hlasujte v anketách a piště komentíky... předem Děkujeme


!!! Tady je anketa !!!
klikněte na přidat komentář a ona se tam objeví:)

Orin- Informace

14. září 2008 v 13:55 | Zuzka Richterová
Příběh Orin je příběh o třech dívkách,které musí dopravit tři květy posvátné rostliny emrol, na které závisí osud tohoto světa, z Elidianu do Měsíčního z. Kdyby tuto rostlinu dostali do ruky temní jezdci, bylo by zle.
Hlavní postavy: Orin, Iris, Carmen. Orin a Iris žijí ve mlýně, který leží na kopci. Jsou to elfky. Carmen je člověk, jediný v celém kraji Amidu. Žije v malém domku na okraji zeleného lesa. Jak to dopadne? Dostanou květy emrol temní jezdci?

Iris

14. září 2008 v 13:25 | Zuzka Richterová
Iris je 19letá služebná a nejlepší kamarádka Orin. Je milá, krásná, upřímná a miluje hořkou čokoládu. Stejně jako Orin, i ona převáží jeden květ posvátné rostliny emrol. Žije v mlýně, ve kterém taky pracuje. Rodinu nemá a poznala ji až mezi Orin a její rodinou.

Orin- postava

14. září 2008 v 13:18 | Zuzka Richterová
Orin je hlavní postava z příběhu Orin. Je to 19letá elfka, dobrá lučištnice a nejlepší kamarádka své služebné Iris. Musí převést jeden ze tří květů posvátné rostliny Emrol, na které záleží osud všech. Orin je přátelská, má zrzavé vlasy, je štíhlá a krásná. Společně s Iris bydlí ve mlýně. Když byla malá, přišla k nim Iris. Brzy po tom přišla Orin o rodinu. Iris je jako její sestra.

Bílý Lev

14. září 2008 v 12:15 | Zuzka Richterová
Bílý Lev je náčelník Osady Hakie. Je to nejstatečnější a nejinteligentnější muž z vesnice. Je přátelský a hodný. Miluje Bílou Orlici, ale nedokáže si to přiznat. Až zemře, vydá se stejně jako jiní náčelníci na svou cestu v podobě zvířete, podle kterého se jmenuje, tedy v podobě bílého lva.

3. díl- Neohlášená návštěva

14. září 2008 v 9:13 | Zuzka Richterová
"Bílá Orlice! Pojď nám pomoct." volala na ni Osika, žena Rudého Bůvola, která zrovna věšela ryby na rám, ktarý zastával úlohu sušáku na ryby . "Už běžím, " zvolala Bílá Orlice, která si přes den odpočinula. Ty ryby. Teď se hodovalo. V zimě zemřeli hlady Enrik Malý a jeho žena, Makina. Ale teď, teď měli Hakiové jídlo. Toto jaro je opravdu skvělé.
"Pověz mi, Bílá Orlice," Začala Osika " Jak se to šité obléká?"
" No to nejde popsat, já ti to ukážu." za chvíli to vypadalo jako na školení v oblékání dětí.
" Bílá Orlice!" Klidný a mírný hlas Bílého Lva se změnil v polekaný křik, " Co tu dělá to dítě? Vždyť ani není z naší vesnice! Patří k Murmiliánům. K nejjižnějšímu kmenu v celém ostrově Kira!" Bílá Orlice vstala od sušáku s rybama, ke kterému se mezitím vrátila, a šla se zmateným výrazem v obličeji k náčelníkovi. "Nevím, Bílý Lve, proč voláš zrovna mě..." Stihla říct, než jí do toho Bílý lev skočil.
" Říkám to tobě, protože ty jsi byla naposledy u Murmiliánů."
" Ale Bílý Lve, to vím, a snad si nemyslíš, že bych to dítě ukradla!" Najednou se ozval něčí hlas. Ten hlas, byl celkem známý. Ale kde ho slyšeli? Ach ano, byl to hlas jedné ženy, která přijela včera pozdě v noci a stráž si řekla že je moc pozdě a nebudou budit Bílého Lva. Ta žena, byla Jolina z kmene Murmiliánů, které to dítě patřilo.
" Zdravím Tě náčelníku Bílý Lve. Dorazila jsem včera v noci a nechtěla jsem tě budit. Toto je moje dcerka, Astrid."
"No vidíš, že za to nemůžu já!" hájila se Bílá Orlice.
" No dobře, ale znáš to. Důvěřuj, ale prověřuj :-)". Bílý Lev byl mladý a pohledný a Bílé Orlici se docela líbil. A ona taky nebyla ošklivá, právě naopak. A tím pádem se na sebe nedokázali dlouho zlobit.

něco o mně- Zuzka

13. září 2008 v 22:05 | Zuzka Richterová
Ahoj,já jsem Zuzka Richterová. Píšu Osadu Hakie a tak trochu Orin, ale Osada Hakie mě zatím baví víc. Chodím na nižší gymnázium v České Lípě. Je mi 12 let,ráda jezdím na kole, moje nejoblíbenější písničky jsou Bataliona Tři kříže. Mám ráda hořkou čokoládu. Fratišek Richter(jeden z majtelů blogu) je můj bratr a mám ještě sestru, ale ta nežije tady a navíc je dospělá a o tomhle blogu neví.

Díl 2.- Jehla

13. září 2008 v 21:54 | Zuzka Richterová
Večer, na kmenové radě...
... "Měli jsme štěstí, že medvědi nebyli moc hladoví. Kdyby byli, asi by jsme to nepřežili" Pronesl Přesný Luk. "Máš pravdu, ale stejně si nás jednou vezmou duchové zemřelých k sobě. A protože několik z vás projevilo svou touhu zachránit osadu, chci vám teď dát to, co má dnes největší hodnotu. Jehlu." Několik špatně informovaných lidí se po sobě udiveně podívalo. " Co je to jehla?" Zeptal se chlapec, který byl teprve před týdnem přijat mezi muže a o nových věcech toho moc nevěděl. " Jehla je taková věc, která pomocí kůže udělá oblečení." vysvětloval mu náčelník.
Bílé Orlici se rozzářili oči. U nich byla zima, a nemohla si pořád přidržovat kožešinu na ramenou. A větvička jí taky neudržela. Jediné, co ze sebe dokázala vypravit, bylo " Děkuji.". to děkuji bylo tak slabé, že vznikli dohady, jestli vůbec něco řekla. "Tímto pro dnešek rozpouštím kmenovou radu," řekl Bílý Lev. " můžete jít domů." V noci, místo spaní, seděla Bílá Orlice u ohně a šila. Nešila pro sebe, šila pro malé děti. Věděla, že když zemře ona, nic se nestane, ale když zemřou malé děti, ohrozí to existenci celého kmenu. Když už vycházelo slunce, Bílá Orlice se přistihla, že spí nad nedodělanou košilkou pro synka Rudého Buvola. Odpoledne šla a rozdala oblečky malým dětem. Ryby už sice odpluly, ale oni měli dost na celé jaro, léto a část podzimu.

Informace o osadě Hakie

13. září 2008 v 21:22 | Zuzka Richterová
Osada Hakie je pravěká osada, ve které žije 30 mužů a 35 žen. Taky zde nalezneme 21 dětí a 5 kojenců. Nejlepší bojovníci jsou: Bílý Lev (náčelník osady), Černý Vlk, Bílá Orlice, Černý Lišák a Rudý Bizon. Hlavní postavy jsou: Bílá Orlice a Bílý Lev. Osada Hakie má diplomatické a obchodní styky s Murmiliány a s Krtioli. Bydlí asi sto metrů od řeky, která pramení vysoko v horách a snáší s sebou vláhu až do údolí Kirtiolů. Kirtiolové sídlí až u moře, do kterého tato řeka proudí. Každoročně tu táhnou lososi, kteří jsou dlouho očekávaným jídlem ve všech osadách.

Osada Hakie - díl 1.

13. září 2008 v 21:09 | Zuzka Richterová
Lososí tah
"Náčelníku!" Volala Bílá Orlice, "V osadě Kirtiolů už jsou ryby na tahu, počítám že u nás budou tak do nejvyššího slunce.
"Dobrá, Bílá Orlice" náčelník Bílý Lev vyšel ze své chaty" Půjdeme tedy k řece. Zlatý Draku! "zvolal Bílý Lev svým zvučným hlasem, "Vezmi sítě a 5 mužů z vesnice a pojďte k řece.
"Už jdem, Bílý Lve." A opravdu. Když se slunce vyhouplo na nejvyšší bod své trasy, dorazili k části řeky, která patřila lidem z osady Hakie, lososi. Muži vytahovali plné sítě těchto ryb a i přesto, že ženy a děti nosily plné náruče ryb, hromadily se tam lososi tolik, že vytvořili hromadu tak obrovskou, že ani nejvyšší člověk z vesnice, Osil se jmenuje, přes ní nebyl vidět. "Stačí." řekl klidným a mírným hlasem náčelník, ale jeho tón vůbec neodpovídal jeho výrazu.
" Co se děje, vypadáš polekaně." řekla Bílá Orlice a podívala se směrem, kam koukal Bílý lev. "Medvědi!" zvolala. V tu ránu se spustil hrozný zmatek.
"Jen klid! Poberte co nejvíc ryb a jděte s nimi do osady. Jsme přece nebojácní Hakiové. My se medvědů nelekneme!" Ale marně. Tedy, Bílá Orlice, Červený Bizon a Rudá Liška se svým synem Přesným Lukem začali odnášet. Ostatní se dali na bezhlavý útěk...

Bílá Orlice

13. září 2008 v 21:08 | Zuzka Richterová
Bílá Orlice je postava z Osady Hakie (kterou píšu já), která může působit jak depresivně a zmazeně, tak i přátelsky a nebojácně. Tváří se třeba nevinně, ale ve skutečnosti je to nebojácná a nejlepší bojovnice z žen v osadě Hakie. Je to taky Léčitelka. Je jí 20(v pravěku se umíralo v 20, 30 letech ale dáme to jako že se u nich umírá jako u nás, jo?) a miluje Bílého Lva, ale neumí si to připustit.

něco o mně

13. září 2008 v 20:09 | zlatý drak
ahoj moje jmeno je patrik moje funkce je starat oblog desing atd....